Akademik

Dekanın Mesajı

Sevgili Öğrenciler;

Yakın Doğu Üniversitesi’ne hoşgeldiniz.

Üniversitemiz ve öğrencilerimiz için yeni fırsatların oluştuğu bu dönemde Mühendislik Dekanı olarak hizmet etmekten büyük gurur duyuyorum.

Mühendisler insan yaşamını kolaylaştırmak için tasarımlar gerçekleştirir ve uygulamaya koyarlar. Yakın Doğu Üniversitesi bu hedef doğrultusunda başarılı tasarımlar gerçekleştirmek için gerekli üst düzey mühendislik eğitimi ve tasarımları gerçek dünyaya uyarlama becerisi kazandırma imkanı sunmaktadır.

Mühendislik fakültesi, 83 öğretim kadrosu ile hem teorik dersleri hem de saygın dergilerde yayın yapma sorumluluğu taşımaktadır. On üç değişik mühendislik dalında eğitim veren öğretim üyeleri uzmanlıklarını yaptıkları yayın ve mühendislik projeleri ile tescil ettirmişlerdir. Yakın Doğu Üniversitesi mühendislik ana dallarında lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimleri verilmektedir.

Mühendislik fakültesinde mevcut bölümler ABET, ASIIN ve MÜDEK gibi akreditasyon kurumlarından eğitim kalitesini tescil ettirmişlerdir.

Dünya sıralamasında yükselmemiz fakülte araştırmaları, deneyimsel öğrenme, büyüyen mezunlar ağımız ve yenilikçi tasarım projeleri aracılığıyla harika bir eğitim sağlama konusundaki itibarımıza dayanmaktadır.

Yakın Doğu kampüsünde konuşlanmış binamızın içinde ve dışında her gün ilginç gelişmeler olmaktadır. Dışarıdaki dünya her zaman daha fazla mühendis talep edecek ve mezunlarımızı sadece o dünyaya katmakla kalmayıp, mühendislik alanında liderlik etmelerini sağlamaya devam edeceğiz.

Büyük başarılarla yolumuza devam ederken, bu üniversiteye hizmet etmeye ve güçlendirmeye devam etmeyi dört gözle bekliyorum. Bize katılacağınızı umuyoruz.

Prof. Dr. Bülent BİLGEHAN
Dekan – Mühendislik Fakültesi