Prof. Dr. Kamil DİMİLİLER

Prof. Dr. Kamil Dimililer 10 Şubat 1978 Tarihinde Lefkoşa’da doğdu.

İlkokulu Şehit Ertuğrul İlkokulunda, Ortaokulu ve Liseyi Türk Maarif Koleji GCSE Science bölümünde tamamladı. Lisans Derecesini Yakın Doğu Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Master ve Doktora derecesini de yine aynı üniversite ve fakültede almıştır. Şu anda Otomotiv Mühendisliği Bölüm Başkanı ve Elektrik & Elektronik Mühendisliği öğretim üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

2002 yılından itibaren Yakın Doğu Üniversitesinde görev yapmaktadır.

2006 yılından beri Yakın Doğu Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünde Araştırma Görevlisi ve yine aynı bölümde, Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde, Biyomedikal Mühendisliği Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak görev yapmaktadır.

2007 yılında İtalya’da ESPANSIONE GROUP’ta Medikal Elektronik alanında kursa katılıp IPL, LED, VACUUM Teknolojisi ve diğer medikal ürünlerin servisi konusunda başarılı olup sertifika almıştır.

2011 yılında Hindistan`da düzenlenen Uluslararası Haberleşme konferansında başarılı olup En iyi makale ödülünü almıştır.

2013 yılında Üniversitemizin Robotik takımı olan NEUISLANDERS Robot Takımında, elektronik birimde üye olarak görev alarak Üniversitemizi Hollanda’da ROBOCUP 2013’de temsil etmiştir.

2013 yılında Orta Düzey İngilizce Yeterlilik sınavında başarılı olup sertifika almıştır. Fransızca Yeterlilik Sınavında da başarılı olup sertifikası bulunmaktadır.

2014-2018 yıllarında Liseler arası düzenlenen bilgi yarışmasında hakem olarak bulunup, elektrik ve elektronik alanlarında görevlendirilmiştir.

2014 yılında Doktora eğitimini tamamlamış olup çalışmalarına Öğretim Üyesi olarak devam etmektedir.

2015 yılında Yardımcı Doçentliğini alarak, Eylül 2022 tarihine kadar Otomotiv Mühendisliği Bölüm Başkanı olarak görev yapmıştır.

2015 yılında SCI kapsamında yer alan Elektronik Götüntüleme dergisinde teşekkür belgesi bulunmaktadır.

2016 yılı DESAM Bilim Ödülleri’nde, genç araştırmacılar arasında en iyi yayın performansına sahip adaya verilen Genç Araştırmacı Onur Ödülü, Fen Bilimleri Alanında kendisine verilmiştir.

2017 yılında “ICSCCW 2017, The 9th International Conference on Theory and Application of Soft Computing,Computing with Words and Perception” Oturum Başkanlığını yürütmüştür.

2017 yılında Yakın Doğu Üniversitesinin düzenlemiş olduğu “Eğiticinin Eğitimi” programına katılarak sertifika almıştır.

2018 yılında, Elektrik & Elektronik Mühendisliği’nde Doçentlik ünvanını almıştır.

Prof. Dr. Kamil Dimililer’in bugüne kadar yayınlanmış 24 Uluslararası hakemli dergide, 34 uluslararası konferansta ve 7 Uluslararası kitapta, 1 tane davetli konuşmada ve 7 tane yerel hakemli dergilerde makaleleri bulunmaktadır. Prof. Dr. Kamil Dimililer Uluslararası Elektrik-Elektronik Mühendisleri Estitüsüne ve Elektrik Mühendisleri Odasına üyedir.

Prof. Dr. Kamil Dimililer, Yakın Doğu Üniversitesi, Uygulamalı Yapay Zeka Araştırma Merkezi`ne (AAIRC) üyedir.

Prof. Dr. Kamil Dimililer’in araştırma alanları arasında görüntü işleme, imge tanıma, yapay sinir ağları, istatistik ve elektronik yer almaktadır. Prof. Dr. Kamil Dimililer’in İlgi alanları arasında yenilenebilir enerji kaynakları ve coğrafi bilgi sistemleri yer almaktadır.

Elektrik & Elektronik Mühendisliği Bölümü`nde Öğretim Üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Prof. Dr. Kamil Dimililer’in hobileri arasında müzik aletleri çalmak, keman yapımı, fotoğrafçılık yer almaktadır.

Prof. Dr. Kamil Dimililer evli ve iki çocuk babasıdır.

Akademik CV için tıklayınız