Yrd. Doç. Dr. Cemal KAVALCIOĞLU
Yrd. Doç. Dr. Cemal KAVALCIOĞLU
Elektrik-Elektronik Mühendisliği Öğretim Üyesi
Bilgisayar ve Teknoloji Yüksekokulu Müdürü
Elektronik Teknolojileri (Meslek Yüksekokulu) (2. Yıl Programı) Bölüm Başkanı
Elektronik Teknolojileri Yüksek Teknikerlik (3. Yıl Programı) Bölüm Başkanı
İlgili Haberler

Dr. Cemal Kavalcıoğlu 8 Eylül 1977 Tarihinde Lefkoşa’da doğdu. İlkokulu Küçük Kaymaklı İlkokulunda, Ortaokulu Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulunda ve Liseyi de Lefkoşa Türk Lisesinde tamamladı. Lisans Derecesini 1999 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Master derecesini de yine aynı üniversite ve fakültede 2002 yılında almıştır. Cemal Kavalcıoğlu 24.07.2020 tarihinde doktora çalışmasını tamamlayıp Doktor (Ph.D.) Ünvanını almıştır.

Dr. Cemal Kavalcıoğlu 2004 yılından beri Yakın Doğu Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünde Öğretim Görevlisi 2014 yılından itibaren Elektronik Teknolojisi (2.yıllık) Meslek Yüksekokulu ve Bilgisayar ve Teknoloji Yüksekokulu Elektrik ve Elektronik Yüksek Teknikerlik Bölümü bölüm başkanlığı 2016 yılından itibaren Bilgisayar ve Teknoloji Yüksekokulu Müdürlüğü ve 2017 yılından itibaren ise Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı yardımcısı görevlerini sürdürmektedir.

Dr. Cemal Kavalcıoğlu’nun bugüne kadar yayınlanmış 1 SCI, 9 Uluslararası hakemli dergide, 14 uluslararası konferansta ve 9 tane yerel hakemli dergilerde makaleleri bulunmaktadır. Dr. Cemal Kavalcıoğlu Elektrik Mühendisleri Odasına üyedir ve Elektrik Mühendisleri Odası Bilimsel dergi yayın komitesinde Nisan 2010-2012 döneminde görev yapmıştır.

Dr. Cemal Kavalcıoğlu Genel Araştırma İlgi Alanları

Kablosuz iletişim
Kablosuz Teletıp Sistemleri
Teletıpta Görüntü İşleme
Dijital Sinyal İşleme
Biyomedikal Sinyal İşleme