Öğr. Gör. Murat ARSLAN
Öğr. Gör. Murat ARSLAN
Bilgisayar Mühendisliği Öğretim Görevlisi
İlgili Haberler

urat Arslan 7 Temmuz 1988 yılı Antalya doğumludur. 2006 yılında Antalya Akev Koleji Fen-Matematik bölümünden mezun olduktan sonra Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümünü tamamlamıştır. Daha sonra Yakın Doğu Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliğine başlayıp, yüksek lisans ve doktora eğitimine burada devam etmiştir.

Yakın Doğu Üniversitesi’ndeki öğrenimi boyunca, Applied Artificial Intelligence Research Center’da araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. Bununla beraber her sene dünyanın en büyük robotik organizasyonu “World RoboCup” ta yerini alan robotik futbol takımında görev almış ve aynı ekiple beraber adanın ilk elektrikli otomobili olan RA25 ve RA27 güneş enerjili araba projelerini tamamlamıştır. Robot futbol takımı avrupada üçüncülük ödülü, RA25 ise Sasol Solar Challenge’ ın Adventure klasmanında birincilik ödülünü kazanmıştır. Ayrıca Günsel Elektrikli Araba projesinde, Araç Elektronik Tasarımı, Araç Gösterge Sistemleri, Sürücü Asistan sistemleri vb. Gibi konulardada çalışmıştır.

Murat Arslan şu an bir çok bilimsel araştırma yapmakla beraber, Mühendislik Fakültesinde “Diskrit Yapılar”, “Robotik”, “Programlamaya Giriş”, “Otomata Teorisi” ve “Yöneylem Araştırması” derslerini vermektedir.