Öğr. Gör. Galip Savaş İLGİ
Öğr. Gör. Galip Savaş İLGİ
Bilişim Sistemleri Mühendisliği Öğretim Görevlisi
İlgili Haberler

1974 Yılında Ankara da doğdum. 1992 Yılında Anıttepe Lisesinden mezun oldum. Liseyi bitirdikten sonra Yakın Doğu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümüne girdim. Bu bölümde bir sene okuduktan sonra Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümüne geçtim. 2002 yılında bu bölümden mezun oldum. Bilgisayar Mühendisliğinde okurken Hacettepe Üniversitesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığın da üniversiteye yönelik PHP ve C Programlama dili ile yazılmış olan çeşitli projelerde Tester ve Controler olarak görev yaptım ve Başarı Telekom’da da Java uyumlu telefonlara WML Script ve Java Programlama dili ile yazılım ve testerlik yaptım aynı zamanda da WAP uzmanı olarak 2001 deki bilişim fuarında görevlendirildim.

Üniversiteden mezun olduktan sonra bir süre Meteksan’ın Mobil Bilgi ve İletişim Teknolojileri Anonim Şirketinde Java uyumlu telefonlara TURKCELL le anlaşmalı olarak Java Programlama dili ile yazılmış olan oyunların testerlığını yaptım ve aynı zamanda Emniyet müdürlüğüne yapılan Tablet PC lerle takip programı projesinde de yer aldım.

31 Mart 2003 -31 Mart 2004 tarihleri arasında 3. Zırhlı Tugay Topçu Taburu Saray/Tekirdağ ‘da yedek subay olarak askerliğimi yaptım.

2004 den 2007 yılına kadar Tusaş Havacılık ve Uzay Sanayi (TAI) çözüm ortakları olan ESC Bilgi İşlem ve RAPİD Bilgi ve İletişim Teknolojileri Yazılım Donanım Danışmanlık ve Telekom. İnşaat ve San. ve Tic. Ltd. Şti. de TAI ile anlaşmalı olan SSK nın Hastane, Sağlık müdürlükleri ve Muhasebe ve Mali işler Müdürlüğünde Smalltalk ile yazılıp verilerin Db2 adlı veri tabanında toplanan muhasebe programının kurulumu, eğitimi ve desteğinde proje sorumlusu olarak görev yaptım ve aynı zamanda E-Sağlık projesi kapsamında Türkiye çapında il sağlık müdürlükleri ile sağlık ocaklarını birbirine bağlayan Java Programlama dili ile yazılmış olan Birinci Basamak Bilgi Sistemi projesinin de kurulumu, eğitimi ve destek vermenin dışında testerlığınıda yaptım.

2007 – 2008 yılları arasında Ankara’da BİM Bilgisayar Kursunda devlet memurlarına ve özel şirket personellerine Visual Basic , C# ve Java dersleri verdim.

2012 – 2016 yılları arasında Yakın Doğu Üniversitesi İnovasyon ve Bilişim Teknolojileri Merkezinde web sorumlusu ve Bilişim Sistemleri Mühendisliği ile Bilgi ve Belge Yönetimi bölümlerinde öğretim görevlisi olarak görev yaptım.

2016 yılından itibaren de Yakın Doğu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümünde ve gene aynı okulun İktisadi ve idari bilimler Fakültesinde öğretim görevlisi olarak görevimi sürdürmekteyim.

Araştırma Alanları