Yrd. Doç. Dr. Elbrus Bashir İMANOV
Yrd. Doç. Dr. Elbrus Bashir İMANOV
Bilgisayar Mühendisliği Öğretim Üyesi
İlgili Haberler

4 Haziran 1966 yılında Azerbaycan’da doğdu. 1983 yılında liseden mezun olduktan sonra tahsiline Azerbaycan Teknik Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Makina Mühendisliği Bölümünde devam etti. Bir yıl sonra 2 yıllığına askeri görev aldı. 2 yıl sonra Üniversiteye geri döndü ve eğitimine devam etti. 1990 yılında Üniversite eğitimini tamamladı.

Makine sanayisinde 3 yıl boyunca görev aldı. Daha sonra doktora çalışmalarını devam ettirmek için Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi’ne dahil oldu. Aynı yılda başlayıp Uluslararası Teknoloji ve İdaraetme Üniversitesinde 3 yıl boyunca eğitim bölümünün müdürü olarak çalıştı.

1996 yılında “Odlar Yurdu” Üniversitesinde dekan muavini olarak çalışmaya başladı. 2001 yılında Doktora ünvanını aldı. 2001-2004 yılları arasında “Odlar Yurdu” Üniversite’sinin İdaraetme Sistemleri fakültesinde Y. Doç. Dr , dekan muavini olarak görev almıştır. 2004-2005 yılları arasında Georgia State University (ABD) ve “Odlar Yurdu” Üniversitesinin MBA Programında Doçent olarak görev almıştır.

2005 yılında MBA Programında öğretim çalışmaları için Amerika’nın Georgia State Üniversitesinde çalışmıştır.

Araştırma Alanları Soft Computing teknolojisi, Uzman Sistemler, Fuzzy Mantık, Karar Verme, ve Yapay Zekanın kullanımıyla, İşletme ve diğer sanayilerde Simülasyon ve kurallara esaslanan tekniklerin uygulanması.

Verdiği dersler Soft Computing, Uzman Sistemler, Karar Verme, Yapay Zeka, Kontrol Sistem, Programlaştırma Dilleri II, Gerçek Zaman Sistemleri.

2005 yılının Eylül ayından başlayarak Yakın Doğu Üniversitesi, Mühendislik Fakültesinin Bilgisayar Mühendisliyi Bölümünde Y. Doç. Dr. olarak çalışmasını sürdürmektedir.

Evli ve iki kız babasıdır.

Akademik CV için tıklayınız