Dr. Chidi Wilson NWEKWO
Dr. Chidi Wilson NWEKWO
Kimya Öğretim Üyesi
İlgili Haberler

Dr. Chidi Wilson Nwekwo, 2010 yılında Nijerya Madonna Üniversitesi'nden Biyokimya alanında lisans derecesini aldı. 2015 yılında, Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Kuzey Kıbrıs'tan Biyomedikal Mühendisliği alanında yüksek lisans derecesini aldı.

Yüksek lisansını tamamladıktan sonra, Biyomedikal Mühendisliği alanında doktorasını yapmak üzere YDÜ yüksek lisans bursunu kazandı ve 'İpek Fibroin kullanarak Kıkırdak Doku Mühendisliği' konusuna odaklandı. Doktorasını Prof. Dr. Terin Adalı ve Prof. Dr. Rasime Kalkan'ın (co-supervisor) yoğun gözetiminde 2021 yılında başarıyla tamamladı.

Dünya çapında tanınan bir dizi dergiye katkıda bulunmuştur ve araştırma ilgi alanları arasında Biyomateryallerin kimyası, doku mühendisliği, tıbbi ekipman tasarımları ve üretimi ve yapay organ tasarımı, üretimi ve implantasyonu yer almaktadır.

Öğrencilerinin akademik başarısına ve esenliğine olan tutkusu, ders verdiği her an kendini gösterir. Arzusu, öğrencilerinin mühendislik ilkelerini gerçek dünya problemlerini çözmede uygulayacak kadar iyi anlamalarıdır.